Wakacje z psem – udany urlop w Kołobrzegu

Wybierając się na wakacje do Kołobrzegu z pieskiem warto sprawdzić podstawowe informacje, które pozwolą Wam i waszym małym przyjaciołom w pełni korzystać z uroków miasta.

Z tego artykułu dowiecie się m.in. jak przygotować się do wyjazdu nad morze z pupilem, które plaże w Kołobrzegu są dostępne są dla psów, gdzie możecie wybrać się na spacer oraz do jakich miejsc wejdziecie ze swoimi pieskami. Miłej lektury 😉

1. Nocleg przyjazny pupilom

Planując urlop nad morzem polecamy przed wyjazdem sprawdzić miejsca do spania, które akceptuje zwierzęta domowe. Baza noclegowa w Kołobrzegu i okolicy jest bardzo bogata. Dostępne są hotele, apartamenty oraz liczne kwatery prywatne, do których bez problemu przyjedziecie ze swoim czworonogiem. Warto to zrobić wcześniej, aby na miejscu nie okazało się, że zaszły zmiany w regulaminie hotelu czy też apartamentu i nie akceptują już zwierząt.

Wymarzony nocleg znajdziecie m.in. na:

 Na co warto zwrócić uwagę szukając idealnego lokum? 

  • Czy pies może wejść na śniadanie lub obiad do bufetu czy na stołówkę?
  • Czy teren wokół hotelu jest ogrodzony?
  • Czy nieopodal jest miejsce gdzie będziecie mogli wyjść na spacer z pieskiem na spacer z pieskiem.

2. Gdzie w Kołobrzegu pójść psem na spacer?

Każdy pies potrzebuje spaceru, przed przyjazdem do miasta najlepiej sprawdzić czy w najbliższej okolicy znajduje się jakiś wybieg dla psów lub miejsce gdzie nasz czworonożny przyjaciel będzie mógł się wyhasać do woli.

Poniżej przedstawiamy listę wybiegów dla psów:

1. Wybieg dla psów Osiedle Podczele Kołobrzeg

Brzeska 1, 78-100 Kołobrzeg
współrzędne: 54.194022, 15.668866

2. Wybieg dla psów Okopowa Kołobrzeg

Okopowa 10A, 78-100 Kołobrzeg
współrzędne: 54.181514, 15.578561

3. Wybieg dla psów Kołobrzeg Osiedle Ogrody

Żółkiewskiego 5, 78-100 Kołobrzeg
współrzędne: 54.179428, 15.595131

Wybieg dla psów w Podczelu

Na spacer z pieskiem możemy wybrać się również do lasu lub jednego z miejscowych parków. W szczególności polecamy Wam wycieczkę do Ekoparku Wschodniego, który znajduje się w spokojnej dzielnicy Kołobrzegu – Podczele. Podczas przyjemnej przechadzki po terenie Natura 2000 możemy spotkać ponad 100 gatunków ptaków!

Kolejnym miejsce, które polecamy to las nadmorski w Grzybowie. Idealne miejsce na spacer z psem w upalne dni. Najpierw możemy zrobić sobie dłuższy spacer zacienionym laskiem, a później wskoczyć na chwilkę do orzeźwiającej wody  🙂

3. Psiolubne miejscówki w Kołobrzegu i okolicy.

Nie chcesz zostawić swojego małego przyjaciela samego w hotelu czy apartamencie? Nie ma problemu, zabierz go ze sobą na obiad czy kolację. Na naszej stronie znajdziesz miejsca, do których bez problemu wejdziesz ze swoim zwierzakiem. A to jeszcze nie wszystko – z kartą Must-Visit zgarniesz atrakcyjne rabaty do psiolubnych miejsc w Kołobrzegu i okolicy!

4. Gdzie z psem na plażę?

Chcesz, aby Twój pupil też skorzystał z atrakcji i świetnie się bawił podczas wakacji w Kołobrzegu? Koniecznie zabierz go na spacer nad piękne morze. Poniżej znajdziesz plaże gdzie Twój piesek będzie mógł godzinami hasać po piasku i korzystać z kąpieli wodnych.

1. Plaża dla psów Podczele Kołobrzeg

ok. 800 m na wschód od ul. Brzeska, 78-100 Kołobrzeg,
współrzędne 54.200358, 15.671375

2. Plaża dla psów Radzikowo Kołobrzeg

wejście na plażę przy przedłużeniu ul. Plażowej, 78-100 Kołobrzeg,
współrzędne: 54.1725, 15.516469

Liczne lasy, parki oraz ścieżki w Kołobrzegu i okolicy gwarantują wszystkim pieskom oraz ich właścicielom całą masę wspaniałych miejsc gdzie można godzinami spacerować i podziwiać piękne krajobrazy .

Ekipa Must-Visit.pl